big picture چیست؟

مدارس بیگ پیکچر، حدود 20 سال پیش در آمریکا شروع شد و پیشرفت وسیعی در سراسر دنیا داشته است. اکنون حدود 165 مدرسه در 9 کشور دارای سیستم مذکور می باشند. این مجموعه بر اساس تلاش دنیس لتکی و الیوت واشر در سال 1995 بنا شده است که هر دو اشخاص شناخته شده ای هستند. Big Picture Learning با هدف نشان دادن اینكه مدرسه و آموزش می توانند تغییر اساسی ایجاد كنند ، متولد شد. امروزه ، صدها مدرسه شبکه BPL در ایالات متحده و در سراسر جهان با یکدیگر و در جوامع خود برای طراحی و تغییر شکل مجدد آموزش همکاری می کنند. این سیستم تأکید فراوانی بر یادگیری بر اساس دنیای واقعی دارد. اینکه دانش آموزان از سنین جوانی درک درستی از اقتصاد جهان واقعی، صنایع و مشاغل دارند و بر توسعه مهارتهای قرن بیست و یکم مانند خلاقیت، همکاری، ارتباطات، برنامه ریزی و تعیین هدف تاکید می کنند. این برخلاف سیستم آموزش سنتی است که به طور فزاینده ای با نحوه استفاده از دانش و مهارت ها در دنیای واقعی فاصله دارد. از این رو مدارس Big Picture (بیگ پیکچر) ، مکانی برای شناخت خود، استعدادهای خود، ساختن آینده خود و جامعه است و اکنون به مدارس گسترده تبدیل شده است که رنگی از کسالت نیست و همه ی لحظات سپری کردن در مدرسه برابر است با زندگی واقعی. قانون حاکم بر آن، قانون احترام و ارزشهاست، احترام به دانش آموز و مسیر یادگیری آن، احترام به والدین با درگیر کردن مستقیم آنها در امر آموزش بر مبنای سیستم مشاوره، تا نشان دهد برای بودن دانش آموز در مدرسه و ۱۲ سال عمری که می خواهد سپری کند احترام قائل است. در این سیستم موفقیت دانش آموز با دنبال کردن نمرات کسب شده بر اساس آزمونها تعریف نمی شود، بلکه هدف و تمرکز بر خروجی طولانی مدت دانش آموز بر اساس میزان بهره وری از زمان، مکان و منابع می باشد، بدین صورت که دانش آموز دوره های کارآموزی بر اساس علایق خود به همراه مربی و مشاور دنبال می کند. ” الیوت واشر، بنیانگذار روش یادگیری بیگ پیکچر می گوید : ما در Big Picture Learning می خواهیم کنجکاوی بی حد و حصر و بدون ترس را داشته باشیم و مثل همیشه ادامه خواهیم داد تا فضاهای یادگیری را تقویت کنیم که موجبات تلنگر و بیداری را فراهم می آورد، و در آن دانش آموزان آزادانه و با شجاعت می توانند احساسات و علاقه های خود را دنبال کنند. لازم به ذکر است دانش آموزان Big Picture به طور معمول قبل از اتمام تحصیل، رزومه ای کامل از انجام پروژه های جدید، تجربیات و کارآموزی را در پرونده تحصیلی خود خواهند داشت.

این متود چگونه کار می کند؟

این سیستم با قرار دادن دانش آموزان در مرکز یادگیری خود، اقدام می کند. که به اعتقاد مبدعان این روش، چارچوب Big Picture از عمیق ترین و فکر شده ترین برنامه های آموزشی در جهان است. ساختارهای اصلی این مدرسه به ما امکان می دهد سفرهای تحصیلی هر کودک را به صورت صحیح شخصی سازی کنیم. یکی از بزرگترین انتقادات مربوط به سیستم های آموزش جمعی این است که آنها بیش از حد استاندارد شده اند یا به یک شیوه ی ثابت برای همه تعریف شده است. از آنجا که همه ما سبک های یادگیری، علاقه ها و استعدادهای مختلفی داریم ، منطقی است که آموزش می بایست شخصی سازی شود تا تواناییهای منحصر به فرد هر دانش آموز تکمیل شود. این نه تنها انگیزه را برای دانش آموزان افزایش می دهد، بلکه می تواند به کودکانی که در حال حاضر با سبک یادگیری فعلی مشکل دارند به طور بالقوه آنها را درگیر آموزش کند. اما واقعیت شخصی سازی یادگیری در کلاسی بیش از 30 دانش آموز دشوار و بسیار دلهره آور به نظر می رسد ، به ویژه هنگامی که معلمان وظیفه دارند دانش آموزان را برای آزمون های استاندارد آماده کرده و نتایج یادگیری را تنظیم کنند. بنابراین در حالی که شخصی سازی آموزش، تغییری مثبت لحاظ می شود اما اجرای آن غیر ممکن به نظر می رسد. لذا روش بیگ پیکچر با جدا کردن دانش آموزان به گروه های کوچک پانزده یا کمتر، موسوم به مشاوره، آموزش شخصی را کنترل می کند.

از این رو مدارس Big Picture از نقطه نظرات ذیل متمایز هستند:

  • آموزش دانش آموز محور

در Big Picture این معلم نیست بلکه دانش آموز است که در مرکز آن قرار دارد. هر دانش آموز تیم یادگیری خود را دارد که نه تنها مشاور، بلکه والدین، مربیان خارجی و همسالان خود را نیز شامل می شود و بسیاری از راه های یادگیری را باز می کند. تیم یادگیری به دانش آموز کمک می کند تا استعدادها و احساسات خود را کشف و توسعه دهد و او را به مشاغل، متخصصان و مربیان دنیای واقعی متصل کند.

  • ساختار مشاوره ای:

طبق الگوی Big Picture ، مدرسه به گروه های مشاوره تقسیم می شود. که هر مشاوره حداکثر 15-الی18 دانش آموز را در بر میگیرد. مشاوره ها خانواده های كوچك و محكمی هستند كه به پایگاه خانه كودك شما تبدیل می شوند. از این رو دانش آموزان در گروه های چند نفره به مدت چهار سال با یک مشاور در ارتباط هستند. مشاوران برنامه های یادگیری را نظارت می کنند و به ساختار کارآموزی کمک می کنند. آنها با مراجعه به خانه و جلسه به جلسه با فراگیران آشنا می شوند.هر مشاوره توسط یک مشاور و معلمی که با گروه دانش آموزان به صورت نزدیک همکاری می کند، پشتیبانی و هدایت می شود و با هر یک از اعضای گروه خود روابط شخصی ایجاد می کند. آنها چهار سال در همان مشاوره باقی می مانند و هر دانش آموز با مشاور خود همکاری نزدیکی دارد، از این رو مشاور می داند که چگونه آنها بهترین یادگیری را دریافت کنند و چه چیزی باعث ایجاد انگیزه می شود. والدین و خانواده ها نیز به طور جدی در این فرآیند شرکت می کنند و به شکل گیری ادامه یادگیری دانش آموز کمک می کنند. به بیان دیگر، ساختار مشاوره تضمین می کند که کودک شما با همسالان و مشاور خود روابط عمیقی را برقرار کند. و این اجازه را می دهد تا مشاور هر کودک، نیازها، علایق و احساسات او را به منظور شخصی سازی آموزش و پرورش خود درک کند.

  • یادگیری در دنیای واقعی:

دانش آموزان از طریق دوره کارآموزی با یک مربی در زمینه علاقه ی خود، کار می کنند. آنها پروژه های معتبر مرتبط با علایق و نیازهای خود را تکمیل می کنند و از مربی بهره مند می شوند. و کارورزی و پروژه های مرتبط با علایق دانش آموزان از منابع اصلی رشد آنها به شمار می رود. کارآموزی بخش مهمی از این روش است. مشاوران با هر دانش آموز همکاری می کنند تا فرصتهایی را که به بهترین وجه برای آنها مناسب است فراهم کنند، و یادگیری در دنیای واقعی را در کنار ایجاد برنامه های شغلی آینده فراهم می کنند. نتیجه ی این روش، یک تجربه ی یادگیری دانش محور است، جایی که دانش آموزان به طور فعال در یادگیری خود سرمایه گذاری می کنند و برای پیگیری علایق خود توسط یک جامعه حمایتی از مربیان، متخصصان و اعضای خانواده که واقعاً آنها را به عنوان افراد مؤثر جامعه ی فعلی و آینده می شناسند، احساس چالش می کنند.
* اگر بخواهیم دو مورد از مواردی که این اصل را در آموزش خود رعایت می کنند نام ببریم میتوان از Lyceum Alpinum Zuoz که یکی از مدارس برتر بین المللی شبانه روزی در اروپا است نام برد که در سوئیس واقع است. به اعتقاد موسسان آن، فارغ التحصیلان این مدرسه در دانشگاه های پیشرو در سراسر جهان تحصیل می کنند. آنها مسئولیت خود و همنوعان خود را بر عهده می گیرند و در شکل گیری موفقیت آمیز آینده نقش دارند. از این رو این مدرسه به عنوان یک مکتب عقیدتی مستقل، از ارزش های تلاش خلاقانه فردی، صداقت و قابلیت اطمینان و همچنین دوستی مادام العمر پیروی می کند. به عنوان مثال در آزمایشگاه آموزش دیجیتال این مدرسه، دانش آموزان و معلمان با کارشناسان و متخصصانی مانند برنامه نویسان، طراحان و کارآفرینان مبتدی آشنا می شوند. و تنها ظرف دو روز ، این پایه و اساس را برای طیف گسترده ای از پروژه ها ایجاد می کند.
* شاهد مثال بعدی در خصوص آکادمی سرطان هیلمن است که در تلاش است تا تحقیقات و تجربه های مقدماتی شغلی را برای گروه متنوعی از دانش آموزان دبیرستانی بسیار با انگیزه که دنبال تحصیلات عالی و مشاغل در زمینه های STEM ، به ویژه تحقیقات و پزشکی هستند، ارائه دهد. از این رو هر تابستان ، دانش آموزان دبیرستانی در کنار دانشمندان مشهور جهان در مرکز سرطان هیلمن و در کل دانشگاه پیتزبورگ تحقیقات معتبر انجام می دهند. آکادمی هیلمن با درگیر کردن دانش آموزان در یک برنامه جدی ، حمایتی ، تمام وقت برای مربیگری تابستان، در تلاش است تا تنوع و کیفیت دانش آموزان آماده شده برای مشاغل در علوم ، فناوری ، مهندسی و ریاضیات را افزایش دهد.

  • شخصی سازی:

با Big picture هر کودک می تواند با سرعت و خط مشی خودش یاد بگیرد. اگر کسی در زمینه ی خاصی سرآمد باشد، می تواند به تسلط لازم دست یابد. اگر او در زمینه ی دیگر عقب مانده باشد، می تواند زمان و تلاش بیشتری را برای جبران، سرمایه گذاری کند. کودکان می توانند به جای سخنرانی در کل روز، از راه های مختلفی مانند سخنرانی های ویدیویی ، بازی های آموزشی، یادگیری از طریق همسالان و … آموزش ببینند. برنامه های یادگیری هر فرد توسط دانش آموزان به همراه والدین، مشاوران و مربیان ایجاد می شود. در حقیقت شخصی سازی شامل انجام بهترین کار برای بچه ها است: هدایت کردن در زمان مناسب و نه دیکته کردن و مجازات کردن بلکه حل مسئله و واسطه گری. بنابراین مشاور به هر دانش آموز کمک می کند تا یک برنامه یادگیری شخصی را بسازدکه اهداف علمی، نیازهای فردی و همچنین پروژه های دنیای واقعی را بر اساس علاقه ها و احساسات دانش آموزان ادغام کند. این امر به دانش آموزان این احساس را می دهد که محدودیتی در میزان یادگیری وجود ندارد و آنها یادگیرنده های مادام العمر می شوند.

  • برنامه ریزی ثانویه: دانش آموزان برنامه ریزی های مربوط به دوران بعد از دبیرستان را که ممکن است شامل دانشگاه ، آموزش حرفه ای ، مسافرت ، ارتش یا نیروی کار باشد، ایجاد می کنند.
  • پشتیبانی: خانواده ها و سرپرستان در شناسایی ویژگی دانش اموزآن به مربیان کمک کرده و در حمایت از برنامه ریزی های ثانویه نقش فعالی را در جامعه مدرسه ایفا می کنند.
دکمه بازگشت به بالا
بستن